Slohová práce

22. 06. 2008 | † 02. 01. 2009 | kód autora: biU
PŘÁTELSTVÍ

Je neuvěřitelné, jak se postupem času mění názory člověka. V dětství nás obklopovala celá řada kamarádů, zatímco čím je člověk starší, tím si své kamarády tak nějak řadí do pomyslných kategorií a mnohé kamarádství z dětství upadají. Vlastně ani nevím proč se plno lidí, se kterými jsme si dříve rozuměli, z našeho života vytrácí. I přesto se domnívám, že každý člověk má přátele, na které se může s jistotou a pocitem, že jej stroze neodbude, obrátit. Když se tak zamýšlím, tak zjišťuji, že většina lidí má kamaráda, kterého označuje domnělou etiketou "NEJ".
Přátelství začíná, dá se říct, už v předškolním věku. Již v mateřské škole se tvoří určité skupinky osob, které mají, jak se říká společnou řeč. V tak raném věku se kamarádí většinou osoby stejného pohlaví.
S nástupem do první třídy takovéto kamarádství končí, poněvadž se změnou kolektivu přicházejí i noví kamarádi.
Čím je člověk starší, má jiné záliby a zájmy, podle toho si také podvědomě vybírá své přátele. Málokdy se přátelí třeba velice společenský, sportovně založený člověk s intelektuálem, který je rád sám a nejraději třeba pozoruje hvězdy, i když je fakt, že protiklady se přitahují. Ve škole vznikají přátelství, která někdy trvají až do pozdního věku, ale i toto je vzácností. Můžeme mít velké množství kamarádů, ale jen málo z nich je možno označit slůvkem "přítel". Stává se, že někdo za celý svůj život takového člověka, se kterým by se podělil o svoje radosti i starosti a kterému by mohl říct úplně všechna svá tajemství, nikdy nenajde, ale doufám, že takových lidí je jako šafránu, protože život bez přítele, zdá se mi, by byl těžší a takový smutnější.
Myslím, že předpokladem perfektního přátelství je taky začít vidět osoby kolem sebe, takové jací jsou, se všemi chybami i zápory. I my bychom si měli uvědomit, že nejsme bezchybní , nejdříve bychom se měli zamyslet nad chybami vlastními a teprve potom kritizovat okolí.
Domnívám se, že přátelství člověk potřebuje stejně jako vzduch, nebo vodu. Ono totiž "Přátelství násobí radost a dělí žalost."

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.